برای انتخاب کفپوش مناسب باید نکاتی را در نظر بگیرید

     انتخاب کفپوش

برای انتخاب کفپوش ، گزینه های زیادی وجود دارد؛ که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. جدای از ظاهر متفاوت و بحث سلیقه، هر کدام از این مصالح در فضای خاصی جوابگو هستند.

کفپوش ارزان

۱. جنس مرغوب، مدت بیشتری برای شما کار می کند.

۲. رنگ خنثی در مدت زمان طولانی تکراری و خسته کننده نمی شود. ضمنا می توانید مبلمان را به راحتی تغییر دهید و نگران سازگاری رنگ ها نباشید.

۳. رنگ های برگرفته از طبیعت نیز برای کفپوش ها مناسبند؛ رنگ هایی مانند قهوه ای، سبز، اکر، برنز و غیره. این رنگ ها همیشه برای زیر پا خوب به نظر می رسند و گزینه هایی هستند که دکوراتورها معمولا توصیه می کنند.

۴. سعی کنید زمین را به عنوان دیوار پنجم در نظر بگیرید؛ هماهنگی رنگ ها و سبک ها با کف باید مد نظر قرار بگیرد.

۵. انتخاب رنگ روشن برای کف، فضای کوچک را بزرگ نشان می دهد.

۶. رنگ های طبیعت با الگوها و بافت های ظریف، هم برای اتاق های کوچک، هم برای اتاق های بزرگ مناسبند.

۷. طرح ها و الگو های درشت و رنگ های تیره فقط برای اتاق های بزرگ مناسبند.

۸. با استفاده از کفپوش های یکسان، می توان اتاق ها را به هم مرتبط کرد. این کفپوش ها بهتر است از رنگ های خنثی باشد. این کار به خانه شما حس دلبازی بیشتری می دهد و هر اتاق ساز جدایی برای خود نمی زند.

  مطلبی در همین رابطه : راهنمای ویدئویی نصب پارکت 

تنوع در مصالح، انتخاب کفپوش را دشوارتر کرده است.

قیمت کفپوش

مسلما انتخاب همه ما بهترین و زیباترین هاست؛ اما باید هزینه ها را هم در نظر گرفت. عموما برای مکان های پر رفت وآمد، مانند هال، پله ها و آشپزخانه، باید از متریال های بادوام استفاده کنید و زیبایی را در مرحله دوم قرار دهید. اگر یک گزینه ای با قیمت مناسب در نظر دارید، در خاطر داشته باشید که شاید با کمی اضافه پرداخت، بتوانید در مدت زمان خیلی بیشتر از این متریال استفاده کنید. برای راحتی خودتان در خانه اهمیت قائل شوید. علاوه بر کاربردی، برای انتخاب به موارد زیر دقت کنید:

کفپوش pvc

– موکت ها نرم و زیبا هستند، برای اتاق خواب ایده آل بوده و معمولا گرمترند.

– چوب از سنگ و سرامیک نرم تر و گرم تر است.

– لمینت و سرامیک ها سرد بوده و وقتی خیس می شوند، لیز و خطرناکند.

  این مطلب به شما کمک می کند : برترین کفپوش های خانه 

چوب و لمینت

تفاوت کفپوش و پارکت

این روزها بازار چوب و لمینت داغ داغ است. این مصالح در تنوع بالا و قیمت های متفاوت، نظرها را به سوی خود جلب کرده است. اما کدام بهتر است؟ چوب یا لمینت؟

 

انتخاب کفپوش چوب

کفپوش ماشین

چوب یک کفپوش زیباست و در زمان کمی قابل نصب و به علاوه زیر پا خیلی گرم است. اگرچه چوب، متریال گرانی به حساب می آید، ولی با مراقبت می تواند یک عمر برای شما کار کند. چوب واقعی می تواند با واکس و وارنیش های مخصوص تمیز و نو بماند. با هر سبکی از خانه، مدرن، سنتی و غیره مطابقت دارد و در رنگ های متفاوت موجود است. بوی چوب، حس و حال طبیعت را زنده می کند. هرچه لمینت شما زیبا باشد، باز هم چوب حس و حال خودش را دارد. پارکت هم گزینه مناسبی است، تایل های کوچکی که در حالت های مختلف با هم کلیک می شوند و نمای زیبایی را به نمایش می گذارند. پارکت ها قابلیت رنگ شدن دارند. به راحتی و با صرف هزینه ناچیز یک کف پوش تازه و زیبا خواهید داشت. سر و صدای کف پوش چوبی را هم مد نظر قرار دهید.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : جدیدترین استیکر برای تزئین دیوار اتاق کودک + روش نصب و کندن 

کفپوش چوبی

انتخاب کفپوش لمینت

کفپوش رولی

لمینت ها با توجه به قیمت مناسب تری که نسبت به چوب دارند، خیلی پرطرفدارند. لمینت ها زیر سازی مخصوص دارند که عایق صوت است. تنوع و زیبایی لمینت ها خیلی زیاد است. لمینت ها به راحتی (حتی راحت تر از چوب) قابل نصب است. تایل های آنها در هم کلیک می شوند و با خراب شدن قسمتی از آن می توان تایل مورد نظر را تعویض کرد. مزیت دیگر آن، این است که در صورت جابه جا شدن منزل تان، می توانید تایل ها را جدا کرده و به خانه جدید ببرید. لمینت ها کیفیت های متفاوتی دارند؛ مطمئن شوید که برای هر اتاق مناسب ترین کیفیت را انتخاب می کنید. برای اتاق هایی که در معرض رطوبت قرار دارند، لمینت های ضد آب را در نظر بگیرید (اما همچنان باید مواظب باشید که آب روی آنها نماند). لمینت نباید خیس شود، هم ممکن است خراب شود و هم بوی زننده ای می گیرد.

قیمت کفپوش پی وی سی