برای چیدمان آشپزخانه چه نکاتی را باید رعایت کرد

چیدمان آشپزخانه

۱) آشپزخانه قلب گرم و تپنده خانه و خانواده است؛ هر چه تمیز‌تر، خوش رایحه تر و مرتب تر، بهتر! وسایل اضافه را جمع کنید و داخل کابینت‌ها بگذارید. آیا هر روز به آب میوه گیری، مخلوط‌ کن، توستر و ساندویچ ساز احتیاج دارید؟ اگر نه، جای مناسبی در کابینت برای آنها در نظر بگیرید تا چیدمان آشپزخانه مناسبی داشته باشید.

آشپزخانه قلب خانه

۲) یک حمله برق آسا به چیدمان آشپزخانه بکنید، دستمال‌های لکه و کهنه و پاره، ظروف ارزان قیمت شکسته و روزنامه باطله را دور بریزید.

تزئین  مطلبی در همین رابطه : آشپزخانه کوچک را کاربردی کنید  دکوراسیون

مرتب کردن آشپزخانه

۳) در آشپزخانه هر چه قفسه بندی بیشتر باشد، کار شما آسان‌تر است. برای مثال، زیر میز غذاخوری سبد سیب زمینی و پیاز را با سیم‌ محکم کنید و ببندید؛ یا اگر فاصله طبقات قفسه‌های شما زیاد است، قفسه‌ای از چوب ببرید و روکش رنگی یا پارچه‌ای برای آن انتخاب کنید و داخل قفسه قرار دهید.

قفسه بندی آشپزخانه

۴) اگر برای مهره‌های کمر و مفصل زانو احترام قایل هستید، اشیای سنگینی را که دایم استفاده می‌شود، بالاترین و پایین‌ترین جا نگذارید. برای بلند کردن ظروف سنگین خم نشوید؛ روی دو پا بنشینید سپس ظرف را بلند کنید.

ظروف سنگین

۵) اطراف ظرفشویی را خلوت کنید. دو جای مایع شوینده به دیوار کنار شیر آب وصل کنید؛ که اولی حاوی ماده ظرفشویی و دومی صابون مایع باشد.

دکوراسیون داخلی  شاید این مطلب را هم بپسندید : آشپزخانه جزیره در منزل  طراحی داخلی

ظرفشویی

۶) در ایران چندان رایج نیست که آشپزخانه چیزی جز آشپزخانه باشد؛ ولی این محل را می‌توانید به فضایی مطبوع و آرام تبدیل کنید. هماهنگ با رنگ کاشی‌ها و در قاب‌های چوبی عکس‌های خانوادگی و نقاشی‌های مناظر را انتخاب کنید و به دیوار بزنید.

دکوراسیون آشپزخانه

۷) شمع و شمعدان و عود سوز را به میز آشپزخانه منتقل کنید و رومیزی شاد روی میز بیندازید. اگر نگران لک شدن آن هستید، سفره پلاستیکی را هنگام غذا روی آن بکشید؛ سپس جمع کنید. گل و گیاه، جدول و مجله به راحتی آشپزخانه شما کمک می‌کند.

  این مطلب به شما کمک می کند : سبک های آشپزخانه معروف  

رومیزی آشپزخانه

۸) میز، یخچال و دیگر لوازم را طوری بچینید که مزاحم رفت و آمد افراد خانواده نشود و دایم با آن برخورد نکنند.

میز آشپزخانه