وان حمام چه مزایایی در مقابل استفاده از دوش

وان حمام در کشور ما به خوبی بررسی نشده است. البته در سال های اخیر توجه بیشتری به آن می شود. شاید دلیلش ظاهر اشرافی و لوکس آن باشد و در بین عموم مردم کاربردی نداشته باشد. اینکه برای آن، حمام بزرگی نیاز است! باید بدانیم که اینگونه نیست و استفاده از وان حمام بسیار مزایای زیادی دارد. برای توجیه کاربرد آن باید به مزایای وان حمام دقت کرد. این که لزوما وان به معنای هزینه زیاد نیست. وان حمام در کنار هزینه ای معقول و به کار بردن فضای کم، بسیار مناسب است. بیشتر ما با ساختاری شبیه وان آشنا هستیم و از آن استفاده کرده ایم. برای مثال جکوزی های موجود در استخر ها. وان حمام شبیه به جکوزی است که بسیاری از پزشکان به ما توصیه می کنند.

  مطلبی در همین رابطه :دکوراسیون حمام منازل سوپراستارها عکس 

وان حمام

در این پست قصد داریم به مزایای وان حمام بپردازیم. شاید این کار به شما کمک کند تا بیشتر با این بخش از حمام آشنا شوید و به فکر استفاده از آن بیافتید. با تزئین همراه باشید تا بیشتر در مورد وان حمام و مزایای استفاده از آن صحبت کنیم.

 

استفاده صحیح از وان حمام

وان کودک

قبل از اینکه به مزایای استفاده از وان بپردازیم، بهتر است نحوه صحیح حمام کردن با وان را بدانیم. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که هدف از این نوع حمام، آرامش بخشیدن، در کنار تمیز شدن است. حتی گاهی هدف تنها آرامش است. پس به نکات زیر توجه کنید.

  • مطمئن شوید که محیطی آرام را برای خود ایجاد کرده اید. اطراف خود را مرتب کنید و وسایل استرس زا خارج کنید. یکی از کارهای کم هزینه در این زمینه، خارج کردن وسایل غیر ضروری و نامرتب است. اگر نمی توان به اندازه کافی فضا را خلوت کرد، از کمدها و قفسه ها برای این کار استفاده کنید؛ تا ظاهری آراسته برای خود ایجاد کنید. اگر پنجره ای در حمام وجود دارد، سعی کنید وان را نزدیک آن ببرید. رنگ آمیزی، کاشی و یا کاغذ دیواری حمام را بر اساس سبک های آرامش بخش انتخاب کنید.

  این مطلب به شما کمک می کند :سرویس بهداشتی و حمام زیبا با رنگ سیاه و سفید 

حمام وان آرامش بخش

  • مسئله ای که کمتر به آن توجه می شود، عدم استفاده از آب داغ است. در بسیاری از موارد، افراد از آب داغ به جای آب گرم استفاده می کنند. خاطرتان باشد که هدف آرامش است. آب داغ بیشتر شما را هیجان زده می کند؛ تا آرامش دهد. البته در بعضی موارد، استفاده از آب نسبتا داغ، مانند جکوزی آب داغ در استخرها، برای لاغری پیشنهاد می شود. ولی اگر هدف از استحمام آرامش است، از آب گرم استفاده کنید.
  • از نمک حمام یا حباب حمام استفاده کنید. این کار عطری خوش را به محیط می دهد. شاید روشن کردن چند شمع در کنار یک موسیقی ملایم، بتواند به شما آرامش بیشتری بدهد. امتحان کنید! احتمالا تجربه ای جدید و جذاب را برای شما رقم می زند.

 

فواید استفاده از وان حمام

حمام با پنجره

اگر کمی دقت کنید، مواردی که در بالا ذکر شد، خود نوعی فایده برای این نوع حمام کردن هستند. ولی در ادامه به موارد دیگری اشاره می کنیم که وان را از نظر پزشکی و زندگی روزمره تایید می کند.

  • همه شنیده ایم که پس از یک روز کاری سخت و طولانی، دوش گرفتن می تواند بسیار مفید باشد. اما اگر در این مورد وقت کافی دارید، می توانید به سراغ وان بروید. نتیجه بهتری می دهد! ولی به دلیل وقت گیر بودن، توجه زیادی به آن نمی شود.
  • حمام کردن در وان، به صورت هفته ای حدقل یکبار، می تواند میزان استرس شما را کاهش دهد. کمی در هفته وقت برای خودتان اختصاص دهید.

   شاید این مطلب را هم بپسندید :دکوراسیون حمام ایتالیایی مدرن 

نمک حمام

  • اگر شب ها خواب آرامی ندارید، به سراغ وان بروید. خواب را برای شما آرام تر می کند. می توانید با مقایسه شب هایی که بدون حمام وان به رختخواب می روید، متوجه این موضوع شوید.
  • در کنار این موارد، داشتن یک وان در حمام به دکوراسیون داخلی و زیبایی حمام کمک می کند. در نظر بگیرید که هر وقت از ظاهر حمام خسته شدید، علاوه بر تغییر در رنگ آمیزی حمام، به راحتی می توانید با جایگزین کردن یک وان حمام جدید، تغییر زیادی در ظاهر آن ایجاد کنید.

حباب حمام