معماری فوق العاده زیبا آپارتمان در آبادان ایران

این ساختمان مسکونی در سه طبقه، به صورت سه آپارتمان مجزا و یک واحد سرایداری در طبقه همکف بوده است و دید به فرودگاه (در غرب ساختمان) از طبقه آخر، از جمله مزیت های این آپارتمان لوکس و زیباست. برای دیدن فضای داخلی این آپارتمان و دانلود پلان های معماری در ادامه همراه تزئین باشید.

دکوراسیون

ساختمان به شکل حجمی طراحی شده که ابعاد آن بر حسب فضاهای مورد نیاز برنامه تعیین شده‌اند. عملکردهای خدماتی از جمله دسترسی‌ها، داکت‌ها، آشپزخانه و …، بر حسب موقعیت زمین، دسترسی‌ها و پتانسیل‌های نورگیری در این حجم چیده شده‌اند و سپس حجم مانند رولت تا خورده و فضاهای زندگی و تقسیم واحدها در ارتفاع شکل گرفته است. وجود جعبه‌های خدماتی بر حجم و فضاها تاثیر گذاشته و پستی و بلندی هایی به وجود آورده که گشودگی‌ها را شکل داده‌اند. با ایجاد پیشامدگی (کنسول)، قسمت‌هایی از حجم به سایبان‌هایی برای نورگیرها تبدیل شده‌اند که مانع ورود نور مستقیم به داخل حجم می‌شوند.

معماری خارجی

از دیگر عوامل مهم در جهت گیری حجم، باند فرودگاه آبادان در غرب ساختمان است. گشودگی های طبقه سوم به باند فرودگاه، نقش مهمی در جهت بخشیدن به حجم ایفا می کنند. جهت حجم بدون گشودگی های طبقه سوم، شمالی ـ جنوبی و ناشی از جهت تا خوردگی است. پس از باز شدن گشودگی ها، یکباره معماری در طبقه آخر تغییر جهت می دهد و قسمت بالای حجم، چرخشی بر خلاف جهت هندسی خود پیدا می کند.

دکوراسیون


از مهم ترین مسائل اقلیمی در محیط گرم و مرطوب آبادان، گرما و نور است؛ دمای هوا در تابستان، به طور متوسط ۴۵ درجه است. استقرار پنجره‌ها در سمت غرب و دید به فرودگاه به دلیل خواست کارفرما، طراح را واداشته از کنسول‌ها و سایبان هایی که از کنش های خود فرم به وجود آمده و بر حسب حرکت خورشید در طول روز، موجب سایه اندازی روی نورگیرها و پنجره ها می شود، استفاده کند تا مانع ورود مستقیم نور به داخل ساختمان و بروز پدیده گلخانه ای شود. تکنیک دیگر، طراحی دیتیل ویژه برای گشودگی هاست، با ایجاد یک ضخامت ۷۰ سانتی متری از گشودگی های متعدد و باریک که شیشه در انتهای آن قرار دارد. برای استفاده بهتر از فضا و دو لایه کردن جداره، فضای بین گشودگی ها نیز به کمد تبدیل شده اند.

معماری فوق العاده

آپارتمان

آپارتمان مسکونی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون آپارتمان

دکوراسیون منزل

نام فایل : plan

حجم فایل : kB 220

فرمت فایل : jpg

رمز فایل: www.tazeen.ir

مطالب مرتبط :

معماری موزه برتر دنیا,ایران

معماری مدرن آکواریوم دوار دانمارک

معماری و دکوراسیون جالب و دیدنی

دکوراسیون داخلی و معماری یخی

معماری خانه های غیر معمول در جهان

معماری هتل لوکس در کویر مغولستان

معماری و دکوراسیون معاصر اروپا

معماری و دکوراسیون ویلا به سبک روستیک

معماری و دکوراسیون دانشگاهی درپکن

معماری,دکوراسیون داخلی چند وجهی منزل

دکوراسیون داخلی,معماری خانه در ۱۲ متر مربع