روش های بهبود آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک شما با‌ اعمال چند تغییر مختصر و جزئی به راحتی می‌تواند به یک آشپزخانه بزرگ و کاملا کارآمد تبدیل شود. تنها کافیست کاری کنید که آشپزخانه کوچک شما بزرگتر و دلباز‌تر به نظر آید. برای این کار برای شما ایده هایی داریم که با انجام آن به نتیجه ای مطلوب و رضایت بخش خواهید رسید.

 

مراحل تصحیح آشپزخانه کوچک :

۱٫ برای وسایل و تجهیزات آشپزخانه از قبیل یخچال، ماشین لباسشویی، ظرفشویی و… سعی کنید تا حد امکان انواع ظریف و در مقیاس کوچک خریداری کنید. اگر تمام وسایل موجود در‌ آشپزخانه مقداری ظریف تر و کوچکتر از سایز طبیعی خود انتخاب شوند، در نهایت به مقدار زیادی در فضا صرفه جویی می شود.

آشپزخانه

۲٫ استفاده از رنگ های ملایم و روشن به بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه کمک می‌کند. زیاد ‌نور را منعکس می‌کنند و سبب روشنتر شدن فضا می‌شوند. برای مثال همراه با کابیت های کرم رنگ برای دیوارها از رنگ بژ استفاده کنید و یا اگر تمایل به‌ استفاده از رنگ های خنثی ندارید می‌توانید از رنگ سبز ملایم یا آبی و یا زرد روشن استفاده کنید.

  مثالی برای این نوع آشپزخانه : نوسازی و ترمیم یک آشپزخانه ی کوچک 

دکوراسیون آشپزخانه

۳٫ از کابینت هایی با در‌های آینه‌ای در آشپزخانه استفاده کنید. زیرا این کار سبب می‌شود آشپزخانه شما وسیعتر به نظر برسد همچنین می‌توانید به جای این کار برای تعدادی از کابینت ها از در‌های شیشه‌ای استفاده کنید و برای داخل آنها از ظروف کریستال و شیشه‌ای استفاده کنید؛ تا درخشش آنها سبب روشنتر شدن فضای آشپزخانه شود.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۴٫ بیشتر از وسایلی که قابلیت نصب و آویختن به‌ دیوار را دارند، از‌ قبیل سرویس کفگیر ملاقه، جارو شارژی و … استفاده کنید تا فضای کشوها و روی کابینت ها بیهوده هدر نرود و صرف وسایل دیگری شود.

وسایل آشپزخانه

۵٫ یک یا دو کابینت را از‌ کف تا سقف آشپزخانه در‌ نظر بگیرید تا هم قفسه‌های بیشتری برا‌تان مهیا شود و هم سقف آشپزخانه بلند‌تر به نظر آید.

  مطلبی در رابطه با سنگ آنتیک : ۱۵+۱ دکوراسیون آشپزخانه با سنگ آنتیک و دکوراتیو 

کابینت

۶٫ حتما قسمت بالای کابینت ها را با نصب هالوژن نورپردازی کنید تا زمانی که آن‌ها را روشن می‌کنید فضا شیک و روی سطح کابیت های تحتانی روشن شود.

نورپردازی آشپزخانه

۷٫ برای کفپوش آشپزخانه از پارکت یا سرامیک‌های طرح دار استفاده کنید و یا کفپوش ساده فعلی را نقاشی کنید. کفپوش طرح دار سبب می‌شود تا پهنای آشپزخانه شما بیشتر از آنچه هست به نظر آید. همچنین اگر تمایل دارید از قالیچه در آشپزخانه خود استفاده کنید، توصیه می‌کنیم یک قالیچه با طرح بسیار ساده و نقش و نگار‌ کم را برای این فضا انتخاب کنید.

کف پوش آشپزخانه

۸٫ برای روی سینک ظرفشویی قطعه‌ای متحرک از جنس سطح کابینت‌ها در‌ نظر بگیرید تا زمانیکه با سینک کاری ندارید، آن را روی سینک قرار دهید تا سطح کار شما وسیعتر و بیشتر شود.

سینک ظرفشویی

۹٫ کمی بیشتر در‌ خصوص وسایلی که در آشپزخانه دارید موشکافی کنید و ببینید از کدامشان بیشتر استفاده می‌کنید و از کدامیک از آنها کم و یا اصلا استفاده نمی‌کنید! در بسیاری از آشپزخانه ها برخی از وسایل وجود دارند ( مثل قهوه ساز یا …) که خانم خانه تنها برای زیبایی آن‌ را در معرض دید قرار داده است؛ در حالیکه از آنها استفاده نمی‌کنند و یا خیلی کم استفاده می‌کنند! باید به شما بگوییم که این کار نه تنها تاثیری در زیبایی آشپزخانه شما ندارد، بلکه سبب شلوغی و گرفته شدن فضای آشپزخانه شما نیز می‌شود. تنها وسایل پراستفاده را در دسترس قرار دهید و وسایل دیگر را داخل کمد و کابینت‌ها بگذارید. هر چه آشپزخانه شما خلوت تر باشد بزرگتر به چشم می‌آید.

  این مطلب به شما کمک می کند : مدل های جدید سینک آشپزخانه 

آشپزخانه نقلی

۱۰٫ برای پنجره ها از پرده های کوتاه و کم چین استفاده کنید تا نور خورشید برای ورود به آشپزخانه مسدود نشود.

پرده آشپزخانه

با کمک این ۱۰ روش ساده خواهید دید که آشپزخانه کوچک شما به چه میزان بزرگ و دلباز به نظر خواهد آمد و از کار‌ کردن و گذراندن وقت خود در آن احساس خستگی نخواهید کرد.