چیدمان فنگ شویی و آرامش بخش ویژه اتاق کودک

اتاق بچه ها باید ساده، راحت و مملو از نشانه ها و امکاناتی برای خیال پردازی باشد، فضا هایی برای پرورش خویشتن و لذت از سر خوشی و آسودگی خاطر دوران کودکی. کودکان در جریان رشد به سرعت تغییر می کنند و ماه به ماه عوض می شوند. بنابراین روشن است که آنها نیاز دارند که این روند در محیط اطرافشان نیز بازتاب پیدا کند. دست کم دو سال یکبار باید اثاثیه را دوباره بچینید و آرامش اتاق را تجدید کنید. اما آیا شما با روش های این کار آشنا هستید؟!! چگونه می توان آرامش را برای کودکان فراهم کرد؟! با تزئین همراه شوید و اصول طراحی دکوراسیون اتاق کودک را در چیدمان فنگ شویی بیاموزید.

چیدمان فنگ شویی

مهمترین اصل چیدمان فنگ شویی رفع انباشتگی و پاکسازی است. فنگ شویی هنری است ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با همه ی سبک های دکوراسیون داخلی سازگاری دارد. این هنر نیز مانند هر موضوع و مبحثی دارای زمینه های فکری و مکاتب متفاوتی است که برخی رمز گونه و دشوار و برخی کاربردی هستند. شاید این برای کسی که تازه با چیدمان فنگ شویی آشنا شده بسیار گیج کننده و پیچیده به نظر آید. اما اگر شما از ابتدا به سادگی شروع کنید و قدم به قدم پیش بروید، به زودی خبره خواهید شد.

دکوراسیون داخلی

کودکان همچون دیگران نسبت به رنگ ها، شکل ها و تصاویر واکنش نشان می دهند. انتخاب درست رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب آنها، می تواند در روحیه آنها بسیار تاثیرگذار باشد. کودکان در این فضا خود باید مقررات را انتخاب و محیط شخصی شان را اداره کنند.

معماری

جهت پروراندن فعالیت و همچنین خواب کودک، مراقب اتاق او باشید. رنگ آبی ممکن است خیلی سرد باشد. به ویژه اگر اتاق رو به شمال باشد و نور کمی دریافت کند. رنگ دیوار و پارچه های به کار رفته که تر کیبی است، از آبی سرد با رنگ های گرم تر، به خاطر نیاز کودک به ثبات و نظم خوب است.

معماری داخلی

رنگ سبز روشن می تواند برای اتاق کودک بسیار مناسب و چشمگیر باشد و جهت شرق نیز مفید است. زیرا یادآور طلوع خورشید است و انرژی و شادی را در آغاز روز به آنها هدیه می دهد.

دکوراسیون

در صورت امکان کودکان سنین مختلف را از هم جدا کنید؛ تا به همدیگر متکی نباشند و تنها بودن به آنها کمک می کند تا حس استقلال و اعتماد به نفس خود را رشد دهند. اتاق کوچک آنها می تواند قلمرو شخصی آنها باشد تا بتوانند به وسیله آن مدیریت را تمرین کنند.

نورپردازی

در اتاق خواب کلید چراغ مطالعه یا آباژور در کنار تخت آنها باشد تا هرگاه که بخواهند بی آنکه از رختخواب بیرون بیایند مطالعه کنند.

اتاق خواب کودک

از تخت خواب طبقه ای اجتناب کنید؛ با استفاده از این نوع تخت خواب یک کودک خیلی نزدیک به سقف قرار دارد در حالی که دیگری در قسمت پایین و در فضای تنگ قرار دارد.

اتاق کودک

مبلمان راحتی و اثاثیه ساخته شده از مواد طبیعی از جمله فرش، موکت، قالی پشمی، قاب بندی های چوبی و کاغذ دیواری که همه با عنصر چوب و رشد در ارتباط اند، نیز توصیه می شود.