نکاتی جالب برای چیدمان اتاق کودک

در این پست از سایت تزئین قصد داریم نکاتی را در ارتباط با شیوه های چیدمان اتاق کودک ، دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی اتاق کودک بررسی کنیم.

نکاتی که در این مطلب ارائه می شود شامل:

  • دکوراسیون رنگی اتاق کودک با رنگ هایی به غیر از صورتی و آبی
  • سیستم گرمایشی و سرمایشی در چیدمان اتاق کودک
  • نورپردازی اتاق کودک
  • کفپوش اتاق کودک

 چیدمان اتاق کودک حساسیت های خود را می طلبد. اینکه اتاق و وسایل کودک دختر صورتی و وسایل و اتاق کودک پسر آبی باشد؛ باور رایجی است که از قدیم وجود دارد و تقریبا به شکل نوعی سنت و باور در آمده است.

اتاق کودک

دکوراسیون رنگی اتاق کودک با رنگ هایی به غیر از صورتی و آبی

اگر چه این خود زیبایی خاصی دارد و هارمونی بین وسایل اتاق، آرامش خاصی را به کودک القا می کند، اما اتاق را به هزاران نوع، طرح و رنگ دیگر هم می توان چیدمان کرد. اگر می خواهید چیدمان اتاق کودک جدیدی را تجربه کنید، پا از سنت ها فراتر بگذارید و از رنگ های دیگری غیر از آبی و صورتی هم استفاده کنید.

برای خرید وسایل کودک باید این مساله را در نظر بگیرید که کودک رشد بسیار سریعی دارد و اگر در انتخاب وسایل دقت نشود، قبل از اینکه فرسوده شوند، دیگر قابل استفاده نیستند؛ بنابراین رنگی که برای اتاق انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که برای او تا چند سال آتی زیبا و جذاب به نظر برسد.

همچنین می توانید از تختخواب هایی استفاده کنید که به راحتی به طول آنها اضافه می شود و نرده های محافظ آنها قابل برداشتن است. کشوهایی که از سطح روی آنها برای تعویض پوشک نوزاد استفاده می شود. بعد ها می تواند به عنوان جا لباسی و غیره استفاده شود.

  مطلبی در همین رابطه : جدیدترین استیکر برای تزئین دیوار اتاق کودک + روش نصب و کندن  

چیدمان اتاق کودک

سیستم گرمایشی و سرمایشی در چیدمان اتاق کودک

نکته دیگری که هنگام برنامه ریزی چیدمان اتاق کودک باید به آن توجه کنید، نورپردازی و سیستم گرمایشی اتاق است. دمای اتاق باید بین ۱۹ تا ۲۲ درجه سانتی گراد باشد. بنابراین راهی ایمن برای تنظیم این دما پیدا کنید. برای تنظیم نور اتاق در روز، باید از پرده های نازکی که نور خورشید را از خود عبور می دهند، ولی آن را تلطیف می کنند، استفاده شود.

  این مطلب به شما کمک می کند : ساخت تخت خواب کودک ساده 

چیدمان اتاق کودک

نورپردازی اتاق کودک

در شب باید از نوری غیر مستقیم و ضعیف استفاده شود؛ تا مادر به راحتی بتواند تغذیه و دیگر نیاز های کودک در شب را بر طرف کند. برای این امر باید از چراغ خواب های کم نور و یا کلید های تایمردار که میزان نور را تنظیم می کند، استفاده کرد.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : انتخاب رنگ برای اتاق خواب کودک 

کاغذ دیواری اتاق کودک

کفپوش اتاق کودک

بهتر است برای اتاق کودک به جای فرش از کفپوش های قابل شستشو، استاندارد و با رنگ های شاد استفاده کنید. کودک تا مدتی پس از تولد راه رفتن را نمی آموزد و پس از آن هم بارها و بارها زمین می خورد. پس کفپوشی که انتخاب می کنید، به گونه ای باشد که اگر کودک روی آن سر خورد، خطری او را تهدید نکند. برای دیوارها هم می توانید از رنگ روغن استفاده کنید؛ اما امروزه استفاده از کاغذ دیواری های مناسب با روحیه کودکان و حتی برچسب های کودکانه بیشتر توصیه می شود.

 

نکانی مهم که باید در چیدمان اتاق نوزادان به آن دقت شود

* از تخت های فنردار و بالش های خیلی نرم استفاده نکنید. بالش خیلی نرم گوش کودک ( یا نوزاد) را بد شکل می کند و علاوه بر آن نوزاد سرش را در آن فرو می برد و ممکن است باعث خفگی اش شود.

* به جای لحاف از پتوهای پشمی و پنبه ای ملحفه شده استفاده کنید و هرگز از لحاف های پر قو برای نوزادان استفاده نکنید؛ جرا که ممکن است باعث اختلال تنفسی آنها شود.