نحوه تزیین جهیزیه عروس با روش هایی جدید و متفاوت

تازه عروس ها به نحوه چیدمان خانه عروس و طراحی داخلی آن اهمیت زیادی می دهند. البته این کاملا منطقی است و وقتی شما تصمیم می گیرید وارد خانه جدیدی شوید، ابتدا آن را طراحی می کنید. حال وقتی صحبت از ازدواج و شروع فاز جدیدی در زندگی می شود، این چیدمان خانه عروس اهمیت بیشتری دارد. همچنین می توان گفت که این طراحی جذابیت های خاص خودش را دارد و برای یک جشن با شکوه آماده می شود. با سایت تزئین همراه شوید تا کمی درباره آن بحث کنیم و ایده هایی را برای شما عنوان کنیم.

چیدمان خانه عروس

رنگ بندی برای چیدمان خانه عروس

به سراغ رنگ مورد علاقه خودتان بروید. ترکیب چندین رنگ در هر قطعه از فضا، آرامش را از شما می گیرد. تا جایی که امکان دارد، از رنگ های روشن مانند سفید برای پس زمینه استفاده کنید. برای رنگ ترکیبی سعی کنید تنها از یک رنگ های مورد علاقه خود بهره بگیرید. توجه داشته باشید که جشن عروسی شما در واقع برای شماست. به گونه ای به آن نگاه نکنید که بالماسکه راه افتاده است و باید تمامی رنگ ها را در آن وارد کنید. بنابراین برای چیدمان خانه عروس خود، از ترکیب رنگ روشن در پس زمینه و یکی از رنگ های مورد علاقه تان استفده کنید. اگر نمی توانید محدود باشید، حداقل در هر بخش از خانه این قانون را رعایت کنید.

طراحی خانه عروس

نحوه چیدمان آشپزخانه برای تازه عروس ها

بر کسی پوشیده نیست که آشپزخانه مهمترین مکان چیدمان خانه عروس برای خانوم جدید خانه است. طراحی آشپزخانه بسیار جذاب و دلنشین است. ولی به این نکته توجه کنید که شما قرار است مدت زیادی از روز را در این بخش زندگی کنید. کلیه وسایل را در دید گذاشتن و پر کردن پیشخوان آشپزخانه دست و پا گیر است. بهتر است همه وسایل در جای خود و در قفسه ها باشند. شما قبل از اینکه بخواهید وسایل خود را به دیگران نشان دهید، باید بتوانید در این مکان زندگی و آشپزی کنید. این موضوع در آشپزخانه های کوچکتر بیشتر نمود می کند.

به هماهنگی رنگ آشپزخانه و وسایلی که خریداری می کنید، اهمیت دهید. اجزای آشپزخانه کوچک و زیاد است. اگر هارمونی رعایت نشود، باعث استرس و سردرد شما می شود. منظور از هماهنگی، یک رنگ بودن نیست؛ این کار تقریبا غیر ممکن است. ولی می توانید با نوع چیدمان و انتخاب تنالیته مناسب، هماهنگی در چیدمان ایجاد کنید.

آشپزخانه عروس

تزئین وسایل خانه عروس

از جمله کارهایی که می توان به سلیقه خود در چیدمان خانه عروس انجام داد، طراحی و تزئین جهیزیه عروس است. اکثر خانوم ها به این کار علاقه دارند و در مجالس دیگر در بین فامیل و دوستان این کار انجام داده اند. اگر شما هم به این کار علاقه دارید، برای خود هم دست به کار شوید. طراحی های خود را در تزئین جهیزیه به کار ببرید. این کار به شما کمک می کند در خانه جدید احساس آرامش داشته باشید. وجود کارهای دستی شما، احساس غریبگی در خانه جدید را از بین می برد. در ضمن خانه شما به شکلی می شود که شخص شما دوست دارید.

تزئینات عروس

تزئین جهیزیه عروس

نورپردازی در خانه جدید نوعروس ها

از نورپردازی غافل نشوید. چیدمان خانه عروس بدون نورپردازی کمی لخت می شود. ضمن اینکه این کار به شما در آینده که می خواهید در آن خانه زندگی کنید، کمک زیادی می کند. در نظر داشته باشید که تا جایی که ممکن است از نور طبیعی استفاده کنید. نور طبیعی حس زنده بودن به محیط را می دهد. این درحالی است که نور کافی فضای اتاق ها را بزرگ تر کرده و شاداب می کند. از نورهای مستقیم تنها در موارد خاص مانند آباژورها و روشنایی تابلوها استفاده کنید. نورهای گرم مانند زرد و نورهای سرد مانند سفید را با هم به کار ببرید. این کار فضای خانه را دلچسب می کند.

اتاق خواب عروس

طراحی مبلمان در چیدمان خانه عروس

طراحی مبلمان در خانه، یک امر خاص است که شروع زندگی و یا عروسی در آن تاثیر زیادی ندارد. در این چیدمان، نکات مهمی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرد. بنابراین تنها به روز عروسی اکتفا نکنید. از ابتدا اصول طراحی مبلمان را رعایت کنید. برای نمونه ممکن است بخواهید از مبلمان درون ساخت استفاده کنید. باید قبل از ساخت خانه و دکوراسیون داخلی به آن فکر کنید.

با نحوه صحیح طراحی مبلمان آشنا شوید و آموزش های آنها را مطالعه کنید. در زیر چند نمونه از این آموزش ها را برای شما قرار داده ایم.

برای آشنایی با اصول کلی چیدمان مطلب مقابل را بررسی کنید: چیدمان و ترتیب مبلمان

قبل از خرید مبلمان مطلب تخصصی درباره آنها را در این پست مطالعه کنید: نکات فنی خرید مبلمان و جزئیات

اگر به مبلمان راحتی علاقه دارید، در این مطلب توضیحات و نمونه هایی از آنها را قرار داده ایم: مبلمان راحتی برای اتاق نشیمن

و بسیاری نکات دیگر که لازم است در این باره مطالعه کنید. با جستجو در همین سایت (تزئین) می توانید مطالب بیشتری در این رابطه مطالعه کنید.

مبلمان عروس

استفاده از پرده در طراحی خانه عروس

پرده در هر قسمت خانه برای چیدمان خانه عروس و دکوراسیون داخلی آن اهمیت زیادی دارد. به عبارتی می توان گفت که پرده ها در خانه، همراه با رنگ بندی منزل، نقش جان بخشی به خانه را ایفا می کند. همانطور که در رنگامیزی منزل باید به هارمونی رنگ ها توجه کرد، در انتخاب پرده نیز باید به این نکات توجه کرد. پرده ها و توری هایی که برای روز جشن در خانه استفاده می شوند، از رنگ های شاد در تنالیته رنگ خانه، برای ایجاد هیجان و شادی هستند. برای پرده های ثابت خانه حتما به علاقه خود به رنگ و ترکیب آنها توجه کنید. در پست نقش پرده و پنجره در دکوراسیون توضیحاتی در این رابطه داده شده است. امیدوارم که به شما کمک کند.

تختخواب عروس

 طراحی و چیدمان میز غذاخوری عروس

ابتدا محلی مناسب برای میز در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که جابجایی میز غذاخوری به صورت ممتد کار دشواری است. بنابراین برای جای آن حسابی فکر کنید. حال به جای چیدن وسایل جهیزیه بر روی میز، به سراغ تزئینات زیبایی که برای این موضوع در نظر گرفته شده، بروید. برای نمونه از دستمال سفره های خوش رنگ و تزئین شده استفاده کنید و میز غذاخوری را بچینید. قرار دادن گل در کنار آنها نمایی زیبا از میز غذاخوری را برای شما فراهم می کند.

میز غذاخوری عروس

در انتها متذکر می شوم که زیبایی به شلوغ بودن محیط نیست. مراقب باشید که آرامش را از خود و مهمانان نگیرید. استفاده از تزئینات در چیدمان خانه عروس به معنای بی نظمی نیست. این تزئینات قرار است همه چیز را زیباتر نشان دهد؛ نه شلوغ تر. گاهی یک طراحی ساده می تواند زیبایی بیشتر به آن بخش خاص بدهد. به تصویر زیر توجه کنید:

شومینه عروس