تزئین سفره افطار و سفره آرایی افطاری

تزئین سفره افطار و چیدمان سفره، با شروع ماه مبارک رمضان و برگزاری مراسم افطاری اهمیت بیشتری پیدا کرده و همه ما در تلاش هستیم، بهترین سفره های افطار را بچینیم. امروز با مدل های مختلف و زیبای چیدن و تزیین سفره افطار در خدمت شما همراهان عزیز هستیم. با این امید که بتوانیم در این زمینه کمکی کنیم.

تزئین سفره افطار

نحوه تزئین سفره افطار

چیدمان و تزئین سفره افطار از هنرهای بسیار زیبا و جذاب است که همگی خصوصا خانم ها علاقه خاصی به آن دارند و همیشه مورد توجه آنها بوده و هست. اگر می خواهید بهترین تزیینات را برای سفره افطار داشته باشید، بهتر است به تزیینات همه اجزا سفره توجه کنید و چیزی را از قلم نیاندازید. خرما از مواردی است که روی همه سفره های افطار هست و شما می توانید به راحتی با گردو، بادام و پودر نارگیل تزئین کنید و سر سفره افطار بگذارید.

افطاری

تزئین سبزی و سبزی آرایی هم نقش زیادی در زیبایی و تزئین سفره افطار دارد. می توانید کنار سبزی ها از پنیر قالب زده شده هم استفاده کنید.

چیدن سفره افطار

برای بهتر انجام شدن تزئین سفره افطار پیشنهاد می کنم اگر شله زرد، فرنی و یا حلوا دارید، به بهترین شکل تزئین کنید و بعد سر سفره قرار بدهید. فراموش نکنید که همین جزیئات باعث زیباتر شدن و تزئین سفره افطار می شود.

چیدمان سفره افطار

چیدن ظروف سر سفره، در تزئین سفره افطار اهمیت خاصی دارد. سعی کنید کنار بشقاب هر نفر یک لیوان، قاشق، چنگال و همینطور دستمال سفره قرار بدهید. فقط توجه کنید که چون قرار است غذای اصلی را آخر از همه خوردنی ها سر سفره بیاورید، هنگام چیدن ظروف و وسایل سفره، برای غذا جای خالی نگه دارید. این کارها علاوه بر مرتب بودن سفره، باعث می شود سفره آرایی زیبایی هم داشته باشید.

سفره آرایی افطار

برای اینکه تزئین سفره افطار متفاوتی داشته باشید، کافی است برخی از خوراکی ها را به گونه ای متفاوت تزئین کنید. خرما در تمام کتاب های مقدس، با احترام نام برده شده است و همین موضوع دلیل بر ارزشمند بودن و فواید آن می باشد. در قرآن به عنوان یکی از میوه های بهشتی نامیده شده است.

چیدن ظرف غذای افطار

در تزئین سفره افطار حلیم، حلوا‌، شله زرد، شیر برنج، خرما‌، پنیر‌، مربا‌، زولبیا و بامیه، آش‌، کتلت‌، سوپ‌، نان و چای قرار می دهیم.

تزئین حلوا :

ابتدا آن را به صورت کپه در می آوریم و به آن مدل گل هشت برگ می دهیم. با استفاده از وسیله ای خاص به حلوا شکل می دهیم. حلوا را داخل قیف قرار می دهیم و به صورت گلبرگ روی حلوای تزئین شده‌، می ریزیم.

تزئین شله زرد :

یک شابلون، مثلا یا علی را روی شله زرد قرار داده، مقداری دار چین روی شابلون می ریزیم‌. سپس شابلون را آهسته بر می داریم؛ کلمه یا علی روی شله زرد افتاده است.

افطاری خوردن

چیدمان و تزئین سفره افطار

 در سفره‌های بیضی شکل‌، در دو سر بیضی از گل استفاده می شود.

در سفره های مستطیل شکل، گل ها را در وسط عرض مستطیل قرار می دهیم.

در سفره های مربع شکل‌، از یک گوشه آن استفاده می کنیم.

در صورت استفاده از گلدان‌، باید حداکثر شاخه های گل ۲۰ سانتی متر باشد.

برای تزئین سفره افطار ابتدا بشقاب پلو خوری که بشقاب اصلی است را روی میز می گذاریم. سپس بشقاب سوپ خوری را قرار داده‌، چنگال و قاشق را در کنار سفره قرار می‌دهیم.پس از آن کارد را می‌گذاریم. بشقاب های سالاد خوری را با دستمال سفره در سمت چپ قرار می دهیم.

یک دستمال سفره را به صورت نیلوفر درست می کنیم. بدین صورت که: دستمال سفره را از پشت گوشه دیگر به صورت مثلث تا می زنیم (یعنی از هر طرفی که چهار گوشه می شود یک تا می زنیم). مجددا مثلث هایی را که تا زدیم‌، به رو بر می گردانیم. سپس گوشه های این مثلث را از زیر بیرون می کشیم. این دستمال سفره به شکل گل نیلوفر در می آید. دستمال سفره را می‌توان در بیرون از بشقاب یا در داخل بشقاب تزئین نمود.

دکوراسیون سفره افطار

اگر قصد استفاده از شمع را در سفره دارید، می توان دستمال ها را در جائی که شمع یا شمعدان است، قرار دهید و به این شکل تزئین سفره افطار خود را تشکیل دهید.

لیوان در سمت راست قرار می گیرد، برای تزئین آن دستمال کاغذی را پهن می کنیم و از وسط آن را بر می داریم و بشکل یک گل داخل لیوان قرار می دهیم.

روش دیگر برای تزئین دستمال کاغذی: دستمال کاغذی را پلیسه می کنیم و از وسط می گیریم و داخل لیوان قرار می دهیم. دو عدد دستمال کاغذی را در دو طرف سفره قرار می دهیم و شمعدانی را در داخل آن قرار می دهیم. بنابراین می توان با سلیقه های مختلف و رعایت اصول سفره آرایی‌، تزئین سفره افطار خود را تکمیل کنید.

تزیین سفره افطار

چیدمان مواد غذایی در سفره

برای پیش نیاز غذا بایستی از سوپ استفاده کرد. سوپ را طوری در سفره قرار می دهیم که در دسترس تمام میهمانات باشد. بعد از سوپ می توان از ترشی ها استفاده کرد.

غذای اصلی سفره برنج است‌. کتلت را در کنار برنج قرار داده و ماهی را نیز در کنار آنها قرار می‌دهیم.

مهمان افطاری

چنانچه دو نوع غذای مشابه داشته باشیم، آنها را در دو طرف سفره قرار می دهیم، نان را در گوشه سفره قرار می دهیم، به تعداد مهمان ها در کنار هر بشقاب‌، ماست قرار می دهیم (ماست در سمت چپ بشقاب قرار می گیرد).

آب و دوغ را نزدیک میزبان قرار می دهیم تا بتواند لیوان های مهمانان را پر کند. البته تمام این مسائل بستگی به ذوق و سلیقه و امکانات شما دارد.

ملزومات سفره افطار