ساخت تزئینات و دکوری با سنگ ها

امروز در این پست می خوایم به شما نشون بدیم که از سنگ هایی که در اطراف ما وجود دارند چه کار دستی هایی میشه درست کرد کرد.

در طبیعت چیزهایی وجود داره که شاید اصلا بهشون توجه نکنیم. به همین میزان نه؛ ولی هستند ذهن های خلاقی که نگاهشون به طبیعت تیز بینانه است و از چیزهایی که در نظر بقیه ممکنه که کوچک و بی ارزش باشند، استفاده های بزرگ و خلاقانه ای می کنند. البته که ذهن زمانی خلاق و شکوفا میشه که نمونه های خلاقیت رو کم و بیش دیده باشه.

کاردستی با سنگ

مهره های بازی دومینو با استفاده از سنگ

از سنگ ها استفاده های زیادی میشه کرد. سنگ ها برای بازی ها عالی اند. برای اینکه مهره های دومینو را با سنگ ها بسازید به ۲۸ عدد سنگ و به رنگ سفید برای کشیدن خطوط و نقطه ها احتیاج دارید. ابتدا وسط هر کدام از سنگ ها یک خط سفید بکشید. حالا در هر دوطرف این خط سفید باید نقطه گذاری کنید. نقطه ها رو باید با هر ترکیبی از صفر تا ۶ باید در دو طرف خط بکشید. مثلا یک طرف هیچ نقطه ای نداشته باشه (صفر) طرف بعدی دو تا نقطه داشته باشه.

تزئین سنگ

خوک آهنربایی با استفاده از سنگ

ساخت این خوک آهنربایی هم خیلی راحته. فقط کافیه سنگ های مناسب رو پیدا کنید و با رنگ صورتی رنگشون کنید و بعد از اینکه اجزاء رو به هم چسبوندید، از یک آهنربای گرد هم استفاده کنید و اون رو به پشت خوک سنگی بچسبونید.

دکوری

فوک های سنگی

سنگ های دراز مستطیلی شکل و یک مقدار کج برای این فوک ها عالی اند.

آموزش کاردستی

اردک های سنگی

برای قسمت نوک اردک، همین طور که در شکل مشخص است می تونیم از رنگ ها استفاده کنیم و حالت نوک را به وجود بیاریم؛ یا انکه از دو سنگ کوچک جداگانه استفاده کنیم. این سنگ ها را رنگ می کنیم و بعد با چسب آن را می چسبانیم.

آموزش ساخت حیوانات

خرگوش برای نگه داشتن کتاب ها

حتما برای شما هم پیش آمده که کتاب ها تون رو یک جا چیده باشید؛ بعد همه باهم افتاده باشند! خوب حالا یک سنگ بزرگ پیدا کنید و اون رو مانند شکل زیر، به شکل یک خرگوش بزرگ در بیارید و بعد اون رو پشت کتاب هاتون بزارید تا کتاب هارو براتون نگه داره!

خرگوش سنگی

کفشدوزک های دوست داشتنی

من خودم عاشق کفشدوزک هام. شما هم می تونید سنگ های خوش فرم و سنگ هایی که حالت یک کفشدوزک رو دارند، از طبیعت پیدا کنید و بعدش خیلی راحته. با استفاده از رنگ های سیاه و سفید و قرمز کفشدوزک دوست داشتنی رو درست کنید.

آموزش ساخت کفشدوزک با سنگ

لاکپشت سنگی

حیوانات با سنگ

پاندا های سنگی

پاندای سنگی

موش سنگی

کاردستی سنگی

سگ  خونگی سنگی

کاردستی دانش آموزان

غورباغه های سنگی

کاردستی آسان

کوسه ماهی سنگی

تزئینات

شما هر طرح دیگه ای که دوست دارید می تونید با سنگ ها پیاده کنید. فقط کمی خلاقیت و زمان لازمه.

رنگ آمیزی

خودت درست کن