آموزش ساخت گردنبند پازل

Step-5

این گردنبند ها را می توان با استفاده از پازل هایی که بچه ها با آنها بازی می کنند و دیگر از آنها استفاده نمی کنند ، درست کرد. خیلی زیبا هستند ، البته به شرطی که کمی ظرافت در کار وجود داشته باشد. اینها رو به هرکسی که دوست دارید می توانید هدیه کنید ، این گردنبند ها برای خواهر های دوقلو عالی اند. البته که به عنوان هدیه ی ولنتاین هم می توان از آنها استفاده کرد.

What-Youll-Need

وسایل مورد نیاز:

۱- دوعدد پازل
۲- مداد
۳- خط کش
۴- رنگ اکریلیک سفید
۵-  رنگ های اکریلیک دیگر (رنگ های مورد علاقه ی شما )
۶-  قلمو
۷- پالت رنگ
۸- کاتر
۹- پانچ و منگنه زن
۱۰- منگنه گرد
۱۱- بند ، زنجیر یا قیطان برای گردنبند

مرحله ی ۱ : انتخاب طرح و رنگ

Step1

دو قطعه پازلی که انتخاب کردید را به هم متصل کنید. و آرها را روی یک برگه ی سفید قرار دهید و با مداد دور آنها را بکشید تا شکل پازل روی کاغذ ایجاد شود. در واقع با این کار می توانید تصمیم بگیرید که چه طرحی را دوست دارید روی پازل ها پیاده کنید و اینکه هر قسمت را با چه رنگی دوست دارید رنگ کنید. به این ترتیب شما یک نقشه از کارتان ایجاد کردید ، که می توانید حین کار از آن به عنوان راهنما استفاده کنید.

مرحله ی ۲ : رنگ آمیزی پازل با رنگ سفید

Step-2

با استفاده از رنگ اکریلیک سفید  پازل ها را رنگ کنید. این مرحله نیاز به دقت خیلی زیادی ندارد اما باید مواظب باشید که کمتر از آب استفاده کنید تا رنگ رقیق نشود . و برای اینکه پوشش خوبی به پازل ها بدهید ، ممکن است که نیازداشته باشید پازل ها را بیش از یک بار رنگ کنید. بعد از اینکه پازل ها را رنگ کردید چند دقیقه ای را منتظر باشید تا آنها خشک شوند.

مرحله ی ۳ : کشیدن طرح روی پازل

Step-3

خب حالا قطعات پازل را به هم بچسبانید، البته مطمئن شوید که رنگ آن (مرحله ی قبل ) کاملا خشک شده باشد. حالا با استفاده از طرحی که روی کاغذ کشیده بودید ، همان طرح ها را روی پازل ها بیندازید. خب حالا با استفاده از کاتر ، با دقت تمام ، روی خط هایی که کشیده بودید ، کمی تورفتگی ایجاد کنید. دقت کنید ! کمی تورفتگی ! ماظب باشید که به شدت کاتر را نکشید که موجب پارگی آن قسمت ها شود . دلیل این کار این است که هنگام رنگ کردن رنگ ها با هم ترکیب نشوند ، و کار شما تمیز باشد.

مرحله ی ۴ : رنگ آمیزی پازل با رنگ های مختلف

Step-4

در این مرحله طبق نقشه (طرح روی کاغذ که قبلا کشیدید.) پازل ها را رنگ کنید دقت کنید که تمام قسمت ها و لبه های پازل را رنگ کنید.

مرحله ی ۵ : پانچ کردن و تکمیل کار

Step-5

بعد از اینکه پازل ها کاملا خشک شدند ، با استفاده از پانچ قسمت بالای هر کدام از پازل ها را سوراخ کنید ، سپس در نواحی سوراخ شده ، منگنه گرد را قرار دهید ، و با استفاده از منگنه زن ، حلقه ها را کاملا در سوراخ جای دهید و محکم کنید. و سپس قیطان یا زنجیر را از حلقه رد کنید. حالا می توانید از این گردنبندهای رمانتیک استفاده کنید.