آشنایی با ۳ سبک خاص دکوراسیون

در این مطلب قصد داریم ۳ سبک خاص دکوراسیون داخلی را برای شما بیشتر توضیح دهیم. این ۳ سبک خاص دکوراسیون علاوه بر کاربرد زیاد آنها، ایده های مناسبی را به شما می دهد؛ تا انتخاب خوبی برای دکوراسیون منزلتان داشته باشید.

در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه پیروی از یک سبک خاص دکوراسیون می تواند به انسجام و هماهنگی بخش های مختلف کار کمک کند؛ ظاهری زیباتر به آن ببخشد و استفاده از آن فضا را بهبود دهد. بنابراین شناخت سبک های مختلف ضروری به نظر می رسد. در این مطلب می خواهیم به صورت مختصر شما را با اصول ۳ سبک خاص دکوراسیون یعنی: رمانتیک، مینیمالیسم و کانتری بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سبک خاص دکوراسیون

سبک خاص دکوراسیون رمانتیک در طراحی

اگر می خواهید فضای مورد نظر همیشه تداعی کنند فصل بهار باشد، طراحی دکوراسیون به سبک رمانتیک را انتخاب کنید. بهار همیشه طراوت و شادابی را القا می کند. با استفاده از این سبک خاص دکوراسیون ، چنین حس و حالی را به خانه خود ببخشید و از رنگ های طبیعت در فضای داخلی استفاده کنید.

سبک های دکوراسیون

این سبک خاص دکوراسیون ، می تواند فضایی خیال انگیز و اسرار آمیز بیافریند و به احساسات انسانی بها بدهد. رمانتیک‌ با نوعی حالت عارفانه به زندگی می نگرند و برگرفته از سبک مدرن است. از ویژگی های آن می توان به تخت های مزین به حریر و تافته و حمام هایی با درب شیشه ای و جکوزی های تعبیه شده در اتاق اشاره کرد.

سبک رمانتیک

سبک خاص دکوراسیون مینیمالیسم در طراحی

سبک مینیمالیسم در معماری، برگرفته از طراحی و فرهنگ ژاپن است؛ که میل به آرامش و تعادل معنوی دارد. این سبک که از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون است. مناسب افرادی است که برای استراحت، پس از یک روز پرکار، در طلب یک فضای آرام هستند.

سبک مینیمالیسم

رنگ های غالب سبک مینیمال سفید، خاکستری و سیاه اند. از دیگر ویژگی های این نوع طراحی استفاده از مجسمه ها و تابلوهای لوکس است. این روزها که بیشتر خانه ها مانند قوطی کبریت شده اند و زندگی شهری رونق زیادی دارد، طراحی مینیمال به کمک تان می آید؛ تا بتوانید خانه های کوچک تان را بدون اتلاف فضا دکور کنید.

طراحی داخلی خانه

سبک خاص دکوراسیون کانتری در طراحی

این سبک طراحی، ساده، بی آلایش، خالی از تصنع، بسیار دنج و راحت است و با یک زندگی آرام سازگار است. کانتری برای هر کشور یک سبک سنتی محسوب می شود. بنابراین شما با سبک های محلی مختلفی مانند فرانسوی، انگلیسی، آمریکایی، ایتالیایی یا توسکانی و غیره مواجه می شوید. هر نوع سبک کانتری ویژگی هایی دارد؛ که بیانگر فرهنگی است که این سبک از آن زاده شده است. براساس یک قاعده، دیوارها با دیوارپوش پوشانده شده و فضای اتاق از صندلی، میز، چراغ خواب، تختخواب، فرش، تابلوهای نقاشی و مبلمان پر شده است.

سبک کانتری

در مجموع، ویژگی های اصلی سبک طراحی داخلی کانتری یا محلی عبارتند از:

  • دنج و راحت، اما گاهی شلوغ و بهم ریخته
  • سبکی سنتی در هر فرهنگ (مثلا محلی فرانسوی، محلی آمریکایی و… )
  • نقوش گل و گیاه، چهار خانه ای و راه راهی مبلمان درشت و سنگین
  • سطوح خشن و پرداخت نشده