شرکت نوا وود اولین و بزرگترین تولید کننده چوب های ترمووود (ترمو چوب) در خاور میانه می باشد. چوب های سوزنی برگ کاج و نوئل از سیبری برداشت و در کارخانه چوب بری شرکت واقع در جمهوری Komi در فدرال روسیه آماده سازی می شوند. پهن برگان از جمله زبان گنجشک یا ون از آمریکا، کانادا، کوزووو و اوکراین برداشت شده و گونه خاصی از سوزنی برگ ها به نام کاج سیاه از جنگل های ترکیه تهیه می شود. از سایر نقاط جهان همچون آفریقا، آمریکا و اروپای شرقی گونه هایی از پهن برگان مانند بلوط، ایروکو، تالی و موونگی جهت ترمو نمودن به کارخانه اصلی شرکت واقع در منطقه صنعتی Bolu Gerede در نزدیکی استانبول وارد می شوند.

فن آوری ترمو وود یا به اصطلاح ترمو، آخرین و کاربردی ترین روش آماده سازی چوب طبیعی برای استفاده در خارج و داخل ساختمان می باشد. در این فرآیند از حرارت بالا، بخار آب و گردش هوا بهره گیری می شود.

مجموعه نوا وود ایران

نماینده انحصاری محصولات ترمو وود NOVAWOOD، از سال ۱۳۸۸ اقدام به عرضه انواع پروفیل های چوب طبیعی برای مصارف نما و کف نموده است. این مجموعه با تکیه بر تجارب ساختمانی خود، پشتیبانی تولید کننده، مدیریت کارآمد و از همه مهمتر اعتماد مشتریان عزیز خود مفتخر به انجام تنوع گسترده ای از پروژه های مختلف در ابعاد، طراحی ها و موقعیت های جغرافیایی متعددی شده است.

کیفیت محصولات در بالاترین سطح مورد انتظار بوده و دلیل این امر استفاده از بهترین کیفیت چوب های خام و بهره گیری از دست آوردهای روز تکنولوژی دنیاست. کوره ها، ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده در کارخانه از انجمن بین المللی ترمو وود در کشور فنلاند خریداری شده است. در حال حاضر ۱۲ تولید کننده عضو این انجمن بوده که ۸ عضو آن در خود کشور فنلاند، ۱ عضو در سوئد، ۱ عضو در ژاپن و نوا وود به عنوان بزرگترین تولیدکننده ترمووود از پهن برگان در خاورمیانه فعالیت می کنند.